CADrina 2023 on teel tulevikku tõuksiga 

CADrina 2023 on teel tulevikku tõuksiga 

Marjetta-Armanda Martsik, Marie-Eliise Marton, Vladimir Akimov

Taas leiab aset IT- ja NUTIfestival CADrina, mis on järjekorras juba kolmeteistkümnes!

Arvutijoonestusvõistlusel osalevad kolmeliikmelised võistkonnad kahes voorus. CADrina kodulehe andmetel toimub kõigepealt 10. märtsil veebis eelvõistlus ning peale seda 17. märtsil finaalvõistlus, kuhu pääsevad 6 võistkonda. Sellel aastal on võistluse ülesandeks koostada populaarsust kogunud elektritõukeratta 3D mudel.

Võistlusülesannet toetab e-tõukse tootev Eesti idufirma Äike, kelle poolt läheb publiku vahel loosi elektritõuks. Muidugi saavad ka võistlejad oma tasu – nende auhinnafond on tänavusel CADrinal 1800 eurot, mis läheb jagamisele kolme parima võistkonna vahel.

Miks on CADrina 2023 sündmus, mida maha magada ei saa? Muidugi sellepärast, et sellel aastal korraldavad kogu üritust 10 erinevate ülesannetega tiimi, kuhu kuuluvad ka Kadrina Keskkooli enda õpilased! Just noored on need, kes kujundavad meie tulevikku ja tänu sellele saab tänavune CADrina olema rohkem õpilaste nägu.

Seda ütles ka Kadrina Keskkooli huvijuht ja CADrina eestvedaja Kristi Aimla-Maripuu ning lisas: “Saame osa veel vingemalt ja võimsamalt inseneri- ja tehnoloogiamaailmast. Oleme innovaatilised ja silmapaistvad!”.

Aga see pole veel kõik, mis tänavuse CADrina eriliseks teeb.

Erilisust lisab sündmusele veel ka asjaolu, et selle aasta patrooniks on Eesti Vabariigi president Alar Karis, kes külastas Kadrina Keskkooli 19. oktoobril. Oma visiidil andsid kooliõpilased presidendile kutse olla CADrina 2023 patroon.

Lisaks arvutijoonestamise võistlusele toimub ka sellel korral põhikooli vanuseastmele mõeldud robotivõistlus CADrobotics, kaasaegseid tehnoloogilisi võimalusi tutvustav töötubade programm Innovatsioonilabor ja korvpalliturniir CADcup. Loomulikult ei jää puudu ka meelelahutusest – suurejoonelisele sündmusele paneb Kadrina Huvikeskuse saalis punkti lõpushow ja tuntud räpikollektiiv 5MIINUST.

Selle loo autorid soovitavad kindlasti panna CADrina 2023 oma kalendritesse kirja, sest seda te maha magada ei taha!